Reklamı Gizle[x]
120x600 Reklam Alani
Reklamı Gizle[x]
120x600 Reklam Alani

  Vizyondaki Filmler Ocak 2016

Vizyondaki Filmler Ocak 2016 29 Ocak 2016

Her Şey Aşktanİftarlık GazozZor Saatler (The Finest Hours)Yalan Labirenti (Im Labyrinth des Schweigens)Spotlight...

Her Şey Aşktan

Başrollerini geçtiğimiz yılın en sevilen romantik komedisi Bana Masal Anlatma'nın peri kızı Hande Doğandemir ve Sevimli Tehlikeli'de kalpleri çalan Şükrü Özyıldız'ın paylaştığı yerli romantik yapım Her Şey Aşktan'ın yönetmen koltuğunda Deli Yürek, Dudaktan Kalbe ve Araf Zamanı gibi duygu yüklü dizilerin sevilen yönetmeni Andaç Haznedaroğlu oturuyor. Özcan Deniz de filmin yapımcılığını üstleniyor. Yapımın kadrosunda Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can Özer, komedinin sevilen yüzü Hakan Meriçliler, güzel oyuncu Öznur Serçeler, müzisyenlikten oyunculuğa ardından da yönetmenliğe terfi eden Özcan Deniz, Bala Atabek, Evrim Doğan, Sertaç Akkaya, Hakkı Ergök ve Lale Başar bulunuyor. 

Pelin, bir mağazada kasiyer ve reyon görevlisi olarak çalışan ve evlilik arifesindeki genç bir kadındır. 3 yıldır beraber olduğu sevgilisi İlker'i hayatının aşkı olarak görmektedir ve çok masrafa girmesne rağmen yoğun bir evlilik hazırlığının ortasındadır. Tüm bu koşturmaca içerisinde niikaha sadece 10 gün kala İlker'i beraber yaşayacakları evde bir kadınla basar. Aldatılmış olmayı hiçbir şekilde gururuna yediremeyen genç kadın, İlker'in özürlerini kabul etmez; ayrılık acısını atlamak için en yakın dostlarıyla onlarca şey dener. Tam da aynı günlerde baterist Burak karşısına çıkacaktır...

İftarlık Gazoz

Yüksel Aksu imzalı bir Ege güzellemesi olan İftarlık Gazoz'un başrollerini yerli komedinin taçsız kralı Cem Yılmaz ve  yeni çocuk yeteneklerden Berat Efe Parlar üstlenirken, filmin kadrosunda Yılmaz Bayraktar, Okan Avcı, Macit Koper, Ümmü Putgül ve Greta Fusco yer alıyor. Filmin güçlü duygularla seyircilerin kalbine dokunmayı başaran isimlerin başındaysa filmin görüntü yönetmeni Mirsad Herovic ve müzikleri besteleyen Evanthia Reboutsika geliyor.

70'ler Türkiye'sinin zorlu günlerine rağmen kurulan samimi ve güçlü bağları Ramazan ayının ilk günlerinde çırak Adem’in gözünden anlatan İftarlık Gazoz, temelinde bir sevgi filmi. Ramazan ayının başında imamın söylediklerinden etkilenerek oruç tutmaya başlayan küçük Adem, Ege’nin yaz sıcağında açlığın ve susuzluğun zorluklarıyla boğuşurken ve orucu bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın da oruç tuttuğunu öğrenir ve verdiği sözden dönemez. Bir yandan gazoz satmaya çalışırken, diğer yandan da nefsine hakim olmak için büyük mücadele verir...

Zor Saatler

Yönetmenliğini Craig Gillespie'nin üstlendiği tarihi dram filmi Zor Saatler'in başrollerini Chris Pine,  Akademi Ödüllü ve Altın Küre adayı Casey Affleck ve Josh Stewart üstleniyor. Kadrosunda Graham McTavish, Kyle Gallner, Abraham Benrubi, Beau Knapp,Eric Bana,Ben Foster ve Rachel Brosnahan'ın yer aldığı filmin senaryosunda ise Paul Tamasy imzası mevcut.

18 Şubat 1952’de İngiltere’nin doğu kıyılarını yerle bir eden, yoluna çıkan bütün gemileri parçalayan fırtına, Boston’a bağlı SS Pendleton T-2 petrol tankerini ikiye ayırır. 30 kişilik mürettebatı bulunan gemi hızla sulara gömülmeye başlar. Korku ve panik halindeki ekibi geminin mürettebat yetkisi olan mühendis Ray Sybert kontrol altına almaya karar verir ve ülkenin Doğu kıyısına vuran şiddetli fırtınaya mürettebatı ile karşı durur. Zorlu koşullara rağmen kaptan Bernie Webber ve komutasındaki 4 sahil yetkilisi yetersiz donanımı olan tahtadan yapılmış bir cankurtaran botuyla fırtınanın etkisiyle oluşan dev dalgalar rağmen kurtarma görevi için yola çıkarlar. Bu sıradan bir hayat kurtarma operasyonu değildir, onları hayatlarının en büyük sınavı beklemektedir.

Yalan Labirenti

Almanya'nın Yabancı Dilde En İyi Film Oscar adayı olan Yalan Labirenti'nin yönetmen koltuğunda Giulio Ricciarelli otururken, filmin başrollerini ise Alexander Fehling, André Szymanski, Friederike Becht ve Hansi Jochmann paylaşıyor. 

1958 yılının savaş sonrası Frankfurt’unu işleyen yapımda ünlü isimlerin Nazi geçmişleri peşlerini bırakmıyor. Genç bir avukat, Auschwitz Kampında yaşanan savaş suçlarını işlemiş birçok Alman’ın adının geçtiği belgelere ulaşıyor. Ancak onun doğruları ortaya çıkarmak için vereceği mücadele hayatını tehdit eden bir boyuta ulaşıyor. Almanya'nın kendi tarihinden yola çıkan Oscar adayı yapım geçmişin karanlık köşelerine ışık tutuyor.

  • Beğen
    13
300x250 Reklam
  BENZER HABERLER
  Yorum Alanı 1 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha
Avatar
Üye
  denemehesabi 22 Ocak 2017, Pazar
scripti test amaçlı açılmış bir hesaptır.
İMZA
lorem ipsum dolor